İsonem Arnavutköy

Yalıtım Çeşitleri Nelerdir?

Başta su ve nem olmak üzere dış kaynaklı soğukluğun engellenmesi içinde gerekli olan su yalıtımı birçok yönden avantaj sağlamaktadır. Hali hazırda yapıların inşası sırasında beton yüzeyde temel perde yalıtımları yapılır. Duvar içleri içinde geçerli olan yalıtımlar sayesinde bodrum katlarının rutubet içermesi engellenirken kötü kokularında giderilmesi mümkündür. İsonem Arnavutköy tüm yalıtım süreçlerinde en iyileri sağlarken seçimi yapılan firma ve ürün kalitesi de yalıtımların süresinde belirleyicidir. Sorunsuz bir şekilde çok daha uzun süre yalıtım avantajlarından faydalanılması daha kaliteyi ürünlerin seçimiyle olur. Ayrıca yalıtım işlemlerinin gerekliliklere uygun yapılması da önem taşır. Peki, su yalıtımı konusunda püf noktalar nelerdir?

isonem-arnavutkoy
isonem-arnavutkoy

Neden Su Yalıtımı?

Yapılar için en tehlikeli hususların başında şüphesiz ki su gelir. Duvar içlerine sızan suların tespiti çok zor olduğu gibi betonun hızlı bir şekilde yıpranmasına da neden olur. Özellikle kimyasal tepkimeye girilmesi durumlarında binaların yıkılması dahi söz konusu olabilmektedir. İsonem Arnavutköy su yalıtım süreçlerinde mutlaka bu tip durumların ortaya çıkmaması için titiz çalışma yapılmalıdır. Bina duvarlarının dışında çatı ve temelinde de suyun zarar vermesinin önüne geçilebilir. Temelde asansör kuyusu yalıtımı ve bodrum izolasyonu da su yalıtımı konusunda fayda sağlar. Ayrıca teras ya da çatılarda ise biriken suların aşındırması, duvar içinde birikmesi de rutubeti kaçınılmaz hale getirir. Kötü kokularla birlikte siyah renkli izlerin görülmesi de ihtimal dahilindedir. Duvar köşelerinde oluşabilecek küflenme su yalıtımı bulunmaması ya da yetersiz kalması hallerinde ortaya çıkar.

Çeşitli hastalıkların ortaya çıkması da görülebilecek olumsuz durumlar arasındadır. Bununla birlikte binaların zaman içinde kullanım konforu da oldukça zarar alacaktır. Yıpranmaya bağlı olarak daha dayanıksız hale gelen yapıların en küçük şiddetli depremlerde dahi sallanması, yıkılması görülebilir. Temel perde yalıtımı ile birlikte kaliteli işçilikle sağlanacak su yalıtım süreçlerinden faydalanmak için İsonem Arnavutköy ve tüm bölgelerde hizmet sunar. Maliyetlerin çok daha düşmesi sağlanırken su yalıtımı bulunan teras ve çatıların daha güvenli ve temiz kalması da elde edilir. Zemin yüzeylerde uygulanan su yalıtım işlemleriyle birlikte binaların uzun yıllar kullanımı da temel amaçlar arasındadır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir