İsonem Başiskele

Su Yalıtım Hizmetleri Al

Alınacak su yalıtım hizmetlerinde var olan kalite standartları büyük oranda etkilidir. Bundan ötürü işlemlerin daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için profesyonelliğin gerekliliklerini yerine getiren firmalarla anlaşılması çok daha iyi bir seçim olacaktır. Hali hazırda İsonem Başiskele yalıtımlarında farklı amaçlarla değerlendirilen yapıların tamamında süreçler başlatılabilir. Çoğunlukla temel perde yalıtımı ve asansör kuyusu yalıtımları bina inşasında sırasında gerçekleşir. Ancak asansör sisteminin sonradan eklendiği binalarda yalıtım eksikliklerinin olması kuvvetle muhtemeldir. Bunun haricinde ise çatı, teras, bodrum yalıtımlarının da yaptırılmasından sonrada problemlerle karşılaşılması ihtimal dahilindedir.

isonem-basiskele
isonem-basiskele

Gerçekleştirilecek yalıtımlarda tercih edilecek sürme bazlı malzemeler daha ziyade işlem hızını etkiler. Maliyetleri açısından da tercih edilen elastik yapıdaki akrilik su yalıtım teras ve çatı bölümlerinde de kullanılır. Teras zeminlerinde de ise güneş ışınlarına karşı dayanıklı yapısından dolayı tercihi söz konusudur. Doğrudan güneş alan mekanlarda gıda sertifikalı yalıtım malzemeleri de kullanılmalıdır. Bu sayede UV ışınlarının etkisiyle mekânda istemsiz ortaya çıkan bir kimyasal olması engellenir. Bilhassa solvent bazlı maddelerin kullanılmaması da açık alanlardaki yalıtım hizmetlerinde belirleyici rol oynar. İsonem Başiskele işlemlerinde bodrum kısmında ise yer altı sularından ötürü ıslanma ve nemlenme durumları oluşur. Bilhassa temel perde yalıtımı bulunmamasından ötürü uzunca bir zaman sonra küflenme, rutubet neticesinde betonların aşınması da beraberinde gelecektir.

Yapıların yer altı sularıyla temas ettiği ilk yer ise asansör kuyuları olur. Alt kısmında beton bulunmaması ve yalıtım kaplamasının olmaması halinde suyun yükselmesi ve çatlaklardan yayılması da beklenir. Böyle bir durumda ise hemen müdahale edilebilir, enjeksiyon su yalıtımı yapılarak beton çatlaklarının doldurulması da sağlanabilir. Poliüretan su yalıtımı işlemleri haricinde ise sonradan yapılan asansör düzeneklerinde beton olmaması da mümkündür. Bundan dolayı asansör kullanımı öncesinde beton oluşturulmalı ve yüzey kısmı da yalıtım kaplanmalıdır. İsonem Başiskele asansör kuyusu yalıtımlarında kullanılacak malzemelerle uzun ömürlü olması sağlanabilir. Üst katlarda veya çatı bölümlerinde oluşabilecek yalıtım eksiklikleri ise kendisini kötü koku ya da duvarlarda var olacak lekelerle gösterir. Bu tip durumlar içinde çeşitli yalıtım türleriyle hemen ilk müdahale yapılır, sonrasında kaliteli işçilikle olumsuz durumlar geçirilir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir