İsonem Beyoğlu

Yalıtım Süreçleri Sonrası

Başta temel perde yalıtımı olmak üzere çeşitli alanlarda sunulan hizmetlerde İsonem Beyoğlu ilk sıralarda gelir. İlçe ve semtlerinde var olan tarihi yapıların su yalıtım eksenli problemleri olabileceği gibi yeni yapılarda da ilerleyen yıllarda karşılaşılması çok düşük bir ihtimal değildir. Özellikle temel sorunlara sahip apartmanlarda bitmeyen bir sorun olan su geçirgenlikleri zaman içinde betonların inanılması güç yıpranmalar almasına neden olur. Önemsenmemesi durumunda bodrum katlarında başlayan küflenme ve kötü kokular en üst kata kadar ulaşır. Teras ve çatı bölümlerinde de görülen su sızdırmaların etkisiyle binada oturulmayacak boyutlara da gelinebilir. Özellikle duvarlarda siyah lekelerin oluşması, köşe bölümlerde rutubet ve küflenme durumları su yalıtımlarının yapılmasının zaruri olduğunu gösterir. Peki, su yalıtımı nasıl gerçekleşir?

isonem-beyoglu
isonem-beyoglu

Su yalıtım süreçlerinde doğru adresin bulunması mühimdir. İşlemlerde malzeme kalitesi ve ayrıca süreçlerin titiz bir şekilde planlı olması da uzun yıllar sorunların tekrarlanmamasını beraberinde getirir. İsonem Beyoğlu özelinde yapılacak işlemlerde mekân özelliklerine göre de yalıtım uygulamaları değişir. Akrilik su yalıtımı daha ziyade açık mekanlarda yapılırken hızlı ve zahmetsiz bir şekilde yapılabilmesini öne çıkmasını sağlar. Buna bağlı olarak UV ışınlarına karşı da yüksek direnç göstermesi teras yüzeylerinin kullanımını arttırır. Teras izolasyonu çerçevesinde kullanılacak malzemelerin gıda sertifikalı olması da koşullar arasındadır. Bunun sebebi ise solvent gibi zararlı maddelerin sıcaklık etkisiyle yayılabilmesidir. İnsan sağlığına tehdit oluşturan maddelere sahip malzemeler hiçbir şekilde teras izolasyonu çerçevesinde kullanılmaz.

Binaların korozyon durumlarına karşı dayanıklılığını güçlendiren su yalıtım işlemlerinde temel perde yalıtım ya da izolasyon seçimleri de belirleyicidir. Enjeksiyon uygulamalı su izolasyonu ise beton içindeki boşlukların doldurulmasını amaçlar. Bunun neticesinde ise suların sızarak beton içinde dolaşması ya da donarak tepkimeye girmesi önlenir. İsonem Beyoğlu yalıtım işlemlerinin tamamlanması bir ile üç gün arasında değişmektedir. Sonrasında çok daha konforlu bir mekânda yaşanabilir. Duvar cepheleriyle birlikte tüm aşınma ihtimallerine karşı da önlemlerin alınması binanın kullanım ömrünün de büyük oranda arttıracaktır. Herhangi bir gerekçeyle gerekli olan yalıtımlarının yaptırılması hallerinde ise binanın içten çürümesi gerçekleşebilir, suyun ulaştığı noktaların tamamı büyük bir risk barındırabilir.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir