İsonem Büyükçekmece

Su Yalıtımları Neler Kazandırır?

Su yalıtımı başta binaların temelinde yapılabileceği gibi, duvar ya da bina çevresinde de uygulanabilir. Çatı ve teras izolasyonu da süreçlerde önemli katkılar sunarken bir başka hizmet türü ise bodrum izolasyon olanaklarıdır. İsonem Büyükçekmece olarak sağlanan imkanlarla birlikte hızlı ve kolay bir şekilde uygulamaların yapılması ihtimal dahilindedir. Binada su yalıtımı olmadığının bilinmesiyle hemen başvuru yapılmalı, hiçbir eksiklik görülmemesine rağmen yine de testler uygulanmalıdır. Bunun olmaması halinde ilerleyen yıllarda binanın içte çürümesi söz konusudur. Özellikle temelde giren yer altı suları izolasyon eksikliğinden dolayı beton içlerinde donarak kimyasal tepki sonucunu ortaya çıkarır. Böyle hallerde ise binaların çürümesi beraberinde ani çökmeleri de getirir.

isonem-buyukcekmece
isonem-buyukcekmece

Hali hazırda gerçekleştirilecek su yalıtımı işlemlerinde doğru malzemelerin doğru alanlarda kullanımı sağlanmalıdır. Teras izolasyonu özelinde mutlaka açık mekân kullanımına örnek akrilik su yalıtımı tercih edilmeli. Mali açıdan çok daha uygun fiyatlı olmasının dışında işlemlerin hızlı gerçekleştirilmesi de mümkündür. Reçine esaslı olan yarı akışkan maddeden yapılırken sürülerek zeminde oluşturulur. Bunun sayesinde yüzeyin hiçbir şekilde su geçirmemesi elde edilirken çok şiddetli yağmurlarda dahi etkisini gösterir. UV ışınlarına karşı dayanıklı yapıda olması da güneş ışınlarının etkisiyle sökülmesini ortadan kaldırır. İsonem Büyükçekmece işlemleri özelinde teras izolasyonu ise derz bölümlerinin temizlenmesiyle devam eder. Böylelikle aşınmalar yenilenir, suların içten girişlerinin olmaması için temizliği titiz bir şekilde yapılır. Bodrum izolasyonu özelinde de birkaç gün boyunca kürlenme söz konusu olurken duvar köşelerinde oluşan küflenmelerde de su yalıtımı şarttır.

Enjeksiyon su yalıtımı betonların içerisindeki suyun temizlenmesi anlamı taşırken özel basınçlı makinelerin yardımlarıyla gerçekleşir. İsonem Büyükçekmece süreçlerinde dübel yardımıyla belirli mesafelerde boşluklar açılır, sonrasında boşluklar doldurulur. Böylelikle suyun beton içine gezmesi, dolaşması da engellenmiş hale gelir. Su geçirgenliğin sağlanmasıyla hiçbir şekilde nemlenme olmaz. Duvarların siyah lekeler oluşturması bu şekilde ortadan kaldırılır. Buna bağlı olarak mekânın kötü kokuya sahip olması da su yalıtımı ile net bir şekilde kaybolur. Çok daha konforlu bir hayat için mutlaka bulunulan mekanların su yalıtımları sorunsuz olmalıdır. Aksi halde devamlı olarak bitmeyen sağlık sorunlarının görülmesi de çok uzak bir ihtimal değildir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir