İsonem Derince

Yapısal Su Yalıtımları Hakkında

Su yalıtımı denilince akla gelen ilk unsurlardan bir tanesi de şüphesiz ki kaliteli işçiliktir. Özellikle binaların yapımı sırasında üstün körü yapılan su yalıtımlarının ilerleyen süreçte birçok farklı olumsuz durumu beraberinde getirmesi kuvvetle muhtemeldir. Bazı durumlarda ise yapıların hiçbir şekilde yalıtım görmediği de söylenebilir. Ayrıca var olan bölümlere özel olarak uygulanabilecek İsonem Derince yalıtım hizmetlerinde malzeme seçimi de etkisini gösterir. Farklı alanlara uygulaması söz konusu olan su yalıtımlarında etki gücü de hemen kendisini belli etmektedir.

isonem-derince
isonem-derince

Su yalıtımları neden yapılır sorusu da bir hayli sık dile getirilmektedir. Öncelikli olarak var olan yalıtımların yetersizliği halinde hem alt hem de üst bölümde çeşitli sorunlar yaşanabilir. Yer altı sularının doğrudan temas ettiği yapının iç betonlarına suyun sızması ihtimali vardır. Böyle bir halde ilk olarak en yakın bölüm asansör kuyusudur. Sonrasında bodrum ve zemin katların betonlarında görülecek nemli durumlarda yalıtım eksikliğini ortaya çıkarır. Beton içindeki suyun devamlı ilerlemesi ve çatlak kısımlarında donmaya başlaması ise kimyasal tepkimeleri kaçınılmaz duruma getiri. Bunun oluşmasıyla birlikte İsonem Derince su yalıtımlarında bina yapısı kaynaklı durumlar hissedilir. Depreme karşı çok daha dayanıksız olması muhtemel yapının sallantıları hissettirmesi de telafisi imkânsız problemleri ortaya çıkarabilir.

Yalnızca küflenme, rutubet oluşumu olarak bakılmaması gereken yalıtım eksikliklerinde risk raporlarına girme durumu dahi vardır. Binaların kullanılamaz duruma gelmesi de çok daha kısa sürede gerçekleşir. İsonem Derince yalıtımlarının hemen yaptırılması, nemli tavan olması ya da küflenme durumlarının hissedilmesinde önem taşır. Böylelikle binanın kullanım ömrü de artabileceği gibi daha sağlıklı bir ortamda yaşam sağlanır. Aksi halde ise insan sağlığını tehdit eden sürekli rahatsızlıklarda görülebilir. Su yalıtımlarının yaptırılmasında çatı katları, teras bölümleri, iç duvarlar gibi seçimler var olurken enjeksiyon su yalıtımı da birçok yalıtım işleminde uygulanmasında fayda görülen bir seçenektir. Çatı katlarıyla duvar bileşenlerinde siyah lekelerin giderilmesi de yalıtımların sağlanmasıyla elde edilir. Tüm bu işlemlerde bitümlü malzeme, çimento malzeme seçimleri var olurken kimyasal etkilerden uzak olması da muhtemeldir. Gıda sertifikasına sahip malzemelerin su yalıtımlarında kullanıldığı da bilinir. Bilhassa açık mekân uygulamalarında kullanımı çeşitli avantajlar sağlar.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir