İsonem Dilovası

Asansör Kuyusu Yalıtımı Hizmetleri

Günümüzde yasal anlamda yaptırılması gerekli olan su yalıtımları süreçlerinde İsonem Dilovası hizmetlerinde farklı türler bulunur. Yalnızca telem perde yalıtımı yapılabileceği gibi aynı zamanda beton içlerine doğru enjeksiyon su yalıtımları da gerçekleştirilebilir. Bununla birlikte teras ve çatı yalıtımları kadar önemli olan asansör kuyusu yalıtımları binanın zayıflamaması içinde mühimdir. Projeye sadık kalarak gerçekleştirilmesi gerekli olan yalıtımları belirli plana göre de hareket edilerek tamamlanır.

isonem-dilovasi
isonem-dilovasi

Maliyetler açısından pek bir farkı olmamakla birlikte Polyurea kaplama yapılarak çok daha iyi sonuçlar alınabilir. Püskürtme yapılarak ortaya çıkabilecek olumsuzluklar engellenir. Yer altı sularının temelden yayılması da ihtimal dışı tutulur. Herhangi bir sebeple asansör kuyusu bölümlerinde yalıtım olmamasıyla bina taşıyıcıları büyük bir risk altında olur. Özellikle bina temelinin en altında bulunan bölge olmasından dolayı yer altı sularının girebilmesi büyük olasılık içerir. Böyle bir durumda İsonem Dilovası su yalıtımlarında olumsuzluklar gözle görülebilir. Eksik ya da hatalı işlemler neticesinde de problemlerin devam etmesi kaçınılmazdır. Dış bölümden ise hiçbir şekilde yalıtım imkânı yoktur. Bundan dolayı negatif yönden su yalıtım yapılması ve buna bağlı olarak enjeksiyon su yalıtım uygulamaları da gerekmektedir.

Uygulamaların sağlam olması için ise mutlaka yüzeyin beton olma şartı vardır. Eğer asansör sistemi binaya sonradan ekleme yapıldıysa ise işlemler öncesinde beton oluşturulmalıdır. Yapılacak beton uygulamaları kalitesi de su yalıtım özelinde belirleyici olur. Beton yüzeyin içerisindeki boşlukların entegre hale getirilmesi ve düzeltilmesiyle su geçirmeyen bir kaplama sağlanır. Böylelikle yer altı sularının aşınma yapması ortadan kalkar.

Zemin ile duvar arasındaki çatlakların çok iyi bir şekilde inceleme yapılır. Herhangi bir çatlak durumunda sızma ihtimali her zaman vardır. Böyle bir durumda ise mutlaka poliüretan enjeksiyon uygulaması gerekir. Bütün yüzeylerin ise kristalize su yalıtım uygulaması sonucunda işlemler tamamlanır. Her ne kadar çok zahmetli gibi görülse de İsonem Dilovası asansör kuyusu yalıtımları sayesinde önemli bir kazanım sağlanır. Binaların yıpranarak zamanla kullanımdan alınmasının önüne de bu şekilde geçilebilir. Aksi durumda yeni yapıların dahi birkaç yıl sonra yıpranmaya başlamasıyla birlikte dökülmeler görülebilir. Riskli bina sınıfına alınması ise son derece gerekli olan su yalıtımlarının yaptırılmamasıyla açıklanır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir