İsonem Esenyurt

Teras İzolasyonu Hakkında

Binalarda görülen yalıtım sorunları ilk inşaat kaynaklı sorunlar olabileceği gibi sonradan da ortaya çıkabilmektedir. İsonem Esenyurt özelinde gerçekleştirilecek işlemlerle tüm su yalıtım süreçlerine dahil olunabilir, sonradan da ortaya çıkan problemler doğru malzeme seçimleriyle giderilebilir. Teras ve çatı katlarında bir hayli fazla görülen problemlerde izolasyon uygulaması yapılır. İnsan sağlığı açısından herhangi bir riski ise yoktur. Teras ve çatılarla birlikte balkon zemin yüzeylerinde kullanılacak izolasyon malzemelerinin gıda sertifikalı olması da şarttır. Aksi halde zamanla güneşin gelmesi halinde izolasyon tabakasında var olan zehirli oksitler açığa çıkabilir. Solvent gaz salımı olması da terası kullanan insanların olumsuz etkilenmesini beraberinde getirir. Böyle bir durumun yaşanmaması için mutlaka gıda sertifikasına sahip izolasyon tabakaları kullanılır.

isonem-esenyurt
isonem-esenyurt

Teras fayanslarının haricinde aynı zamanda derz değişimleri de gerekli olan bir başka husustur. Giderek yıpranmış olmasından dolayı İsonem Esenyurt ve tüm ilçelerdeki teras izolasyonu işlemlerinde yenilenme yapılır. Böylelikle yağmur sularının derz aralarından tabanın altına girmesi engellenir. Teraslarda daha çok sürme izolasyon işlemleri yapılırken süreçlerin hızlı olması da bundan dolayıdır. Fayans altı uygulamalarının titiz bir şekilde yapılması, kaliteli malzeme kullanımı da 10 yıla kadar sorunsuz olmasını kaçınılmaz kılar. Bununla birlikte çeşitli izolasyon ve yalıtım örnekleriyle seçenekleri de vardır.

Yapıların su geçirgenlikleri sebebiyle olumsuz durumların yaşanmaması için gerekli olan yatılım süreçleri birçok farklı konu başlığında değerlendirilebilir. Temel perde yalıtımı büyük oranda sorunları giderirken yer altı sularının engellenmemesi durumunda bodrum ve zemin katların zarar görme ihtimali büyüktür. Özellikle inşaat sırasında suyla betonun teması ve sonrasında beton içine geçen suyun donmasıyla yıpranmalar başlar. İlerleyen zaman diliminde ise beton içindeki boşluklarda sızan suyun devam etmesiyle birlikte binanın tüm bölümlerinde dayanıksız söz konusu hale gelir. Zemin kat ve bodrum izolasyonu bu sorunların giderilmesinde büyük önem taşırken binanın hasarlı ya da kullanılamaz duruma gelmemesi içinde İsonem Esenyurt ve tüm alanlarda süreçlerin tamamlanması gerekir. Teras bölümünde yapılacak izolasyon işlemlerinin duvarları etkilemesi de söz konusudur. Özellikle çatı katlarında duvarlarda görülen küflenme, siyah leke oluşumları su geçirgenliğiyle ilgilidir. Olası izolasyonla birlikte kötü kokulardan bile kurtulmak mümkün hale gelir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir