İsonem Gaziosmanpaşa

Su yalıtımı en çok konuşulan konulardandır. Geçmişte çok konuşulduğu gibi gelecekte de konuşulacaktır. Çünkü insanlar bulundukları mekanı korumak isterler. Bu vahşi hayvanlar olduğu gibi rüzgar, çığ, su vs. olabilir. Her ne kadar suya yakın yerlere ev kurmak amaç olsa da fazlası da ciddi zarar vermektedir. Bunun farkında olan insanlar başlarda büyük çalılar, taşlar ile korunma sağlamıştır. Yani yalıtımın atası bunlardır diyebiliriz. Zaman geçtikçe teknoloji, ilerledikçe daha farklı malzemeler ile yalıtım sağlanmaya çalışılmıştır. Yalıtımın en önemli faydası beton, demir gibi malzemelerin ömrünün kısalmasını önlemektir. Su sızıntısıyla betonda kışın donma ve yazın çözülme olmaktadır. Bu durumda beton da yıpranmalar en sonunda çökme meydana gelmektedir. Su yalıtımı ile bunun önüne geçilmektedir. Su yalıtımı binanın suyun ulaşabileceği yerlere yapılır. Duvar, balkon, banyo, su deposu başlıca yalıtıma ihtiyacı olan mekanlardır. İsonem Gaziosmanpaşa yalıtıma ihtiyacı olan bu yerlerde gayet başarılı işler çıkarmaktadır.

isonem-gaziosmanpasa
isonem-gaziosmanpasa

Su yalıtımı sağlayan malzemeler duruma göre farklılık göstermektedir. Çeşitleri olmakla birlikte bu malzemeler ikiye ayrılmaktadır. Bunlar, yüzeysel ve yapısal yalıtım malzemeleridir. Yüzeysel yalıtım malzemelerinde su ile yüzey arasındaki ulaşım engellenir. Uygulama şekli ya sürülerek ya serilerek olmalıdır. Sürme işlemine püskürtme yapılarak sürme de girmektedir. Sürmeye uygun malzemelerin içerikleri genel olarak, poliüretan, çimento, bitüm, akrilik, çimento ve akrilik karışık olabilir. Poliüretan esaslı malzeme kullanılırken muhakkak önce astar çekilmelidir. Esnek bir malzemedir.

Tek veya çift bazlı olabilir. Çimento içerikli olan malzeme su ile hazırlanır. Kristalize olan ve olmayan diye çeşitleri vardır. Kristalize olandaki işleyiş yüzeye sürüldükten sonra tanelerin kristalleşmesidir. Böylelikle yüzeydeki kılcallara dolarak yalıtımı sağlar. Kristalize olmayan ise sadece yüzeye sürülür. Oluşan katmanın yalıtım sağlaması beklenir. İsonem Gaziosmanpaşa kaliteli ürün içeriği ile bu beklentiyi gerçek yapmaktadır.

Bitüm içerikli malzemede de önce astar uygulanması gerekmektedir. Bitüm içerikli malzemenin içinde birçok madde olabilir. Ama yalıtım malzemesine bitüm içerikli dememiz için mutlaka bitüm olmalıdır. Kullanım alanı ise daha çok yapının temeli, doğrudan toprak temasının olduğu yüzeylerdir. Akrilik içerik ise oldulça esnek bir malzemedir. Köprüleme gibi teknik konularda gayet başarılıdır. Çimento ve akrilik karışık olan malzemede bu iki ürünün çok iyi karışması şarttır. En çok buna dikkat edilmelidir. Serme yöntemi uygulanacaksa yüzey muhakkak astarlanmalıdır.

Ardından yüzeye sürülmelidir. Bitüm veya plastik içerikli olabilir. Bir diğer malzeme türü ise yapısal malzemelerdir. Bunlardaki işleyiş tamamen betonun yapısını iyileştirme üzerinedir. Örneğin, derz bu gruba girer. İsonem Gaziosmanpaşa gereken yer ve koşulda doğru ürünü kullanmaktadır. Böylelikle binaların ömrü korunmaktadır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir