İsonem Gebze

Yapılacak Su Yalıtımları Türleri

Eski ya da yenilenen yapıların sahip oldukları su yalıtımlarının kalitesiyle kullanım durumları arasında doğrudan ilişki vardır. Her ne kadar İsonem Gebze özelinde işlemlerin yapıldığı bilinse de zaman içinde sorunların ortaya çıkması da ihtimal dahilindedir. Eksik ya da hatalı işlemler ise çok daha kısa bir süre sonra daha büyük sorunları getirebilir. Bundan ötürü işlemlerde doğru firma seçimi, doğru malzemelerin tercihiyle yalıtımlar arasında büyük farklar oluşturulabilir. Temel perde su yalıtımı ve asansör kuyusu yalıtımları yer altı sularının aşındırma yapmamasıyla ilgili olarak açıklanabilir.

isonem-gebze
isonem-gebze

Binanın en alt bölümündeki yapı olan asansör kuyusu genellikle yalıtım içerir. Ancak asansör sisteminin binaya sonradan dahil edilmesi durumlarının bir hayli fazla görülmesi de yalıtım eksikliklerini ortaya çıkarabilir. Bu tip durumlarda yüzeyin beton olmadığı da söylenebilir. Bundan dolayı ilk olarak işlemlerde beton yüzey oluşturma sağlanır. Çünkü sızdırma durumlarının kontrolü bu şekilde olacağı gibi aynı zamanda yer altı sularıyla temasın kesilmesi için kaplamada betona yapılır. Su geçirmezlik bu şekilde sağlanırken aynı zamanda aktif su kesilmesi sonrasında yer altı suları takip edilir. Herhangi bir duvar ya da yüzeyde çatlakların bulunması halinde ise suların aşındırma yapmaya devam etmesi mümkündür. Bundan ötürü poliüretan enjeksiyon su yalıtım işlemiyle bu durumun engellenmesi de yapılacak işlemler arasında sıralanır. İsonem Gebze su yalıtımlarının sağlanmasında birden fazla işlemin bir arada kullanılması da bu şekilde örneklendirilebilir.

Su yalıtımlarında etkilenen bodrumlarda da izolasyonla uzun yıllar kullanım sağlar. Ayrıca teras ve çatı bölümlerinde de 10 yıla kadar yalıtımlar sağlıklı bir şekilde hizmet verir. Özellikle açık mekanlarda güneş ışınlarına maruz kalınması hallerinde ise gıda sertifikalı özelliğe sahip malzemelerin kullanımı avantajlar getirecektir. Bununla birlikte duvarlarda lekelenme ve küflenmenin olmaması su yalıtımları yapılmasıyla elde edilir. Sağlık açısından da rahatsız edici durumlarının büyük çoğunluğu bu şekilde giderilebilir. İsonem Gebze yalıtım süreçlerinde hava kürlenmesi durumuna bağlı olarak işlem süreleri değişir. Elastik yapılı olan akrilik su yalıtımları sonrasında bir günlük bekleme süresi yeterlidir. Ancak daha detaylı hizmetlerde ise 3 güne kadar bekleme gerekebilir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir