İsonem Kandıra

Su Yalıtım Türlerinin Uygulamaları

Yapısal ve yüzeysel olmak üzere iki farklı uygulama seçeneğine sahip olan su yalıtımlarında farklı mekanlarda işlemler yapılabilir. İsonem Kandıra su yalıtımları konusunda başarılı malzeme seçimleri dışında işlemlerin nasıl yapıldığı da etkisini gösterir. Bununla birlikte yapıların su yalıtım durumlarına göre tasarlanmış olması da birçok yönden kazanç getirir. Özellikle suyun nüfuz etmediği yapıların çok daha uzun yıllar kullanılabildiği bilinir. Buna ilave olarak kullanım sırasında problemlerin olmaması da konfor kalitesi açısından önem taşır. Temel perde yalıtımı vesilesiyle yer altı sularının olumsuz etkileri de tam anlamıyla giderilir. Hiçbir şekilde beton içine kadar yükselmesi söz konusu olmazken çatlaklardan sızma durumu da çok zordur. Böyle durumlarda ise yapıların hızlı bir şekilde yıpranma sürecine girdiği bilinir. Önleme açısından enjeksiyon su yalıtımı hizmeti alınabilir. Bu sayede basınç özellikli makinelerle beton içindeki çatlaklar yok edilir. Dübellerin yardımıyla açılan 30 cm aralıklarla çatlaklar tespit edilirken iç kısımlarının doldurulması da suların sızmasını imkansız hale getirir.

isonem-kandira
isonem-kandira

Bodrum izolasyonu sonucunda da yer altı sularının aşındırma yapması engellenir. Bununla birlikte iç kısımlarda siyah lekeler ya da küflenme oluşturan yalıtım eksiklikleri her zaman için tam anlamıyla giderilebilir. İç kısımlar içinde durumlarda bir değişiklik olmazken yalnızca toprak altında kalan bölümlerin yalıtımlı hale getirilmesi biraz zordur. Bunun için bina çevresinde bir kazı çalışması gerekirken iç kısımdan işlemlere başlanılır. Suyun geldiği yerden yalıtım yapmaya başlanırken bina altında ise asansör kuyusu yalıtımı uygulanır. Bina temeli için yapılacak işlemlerde ise binanın havaya kaldırılması gerçekleşir. İsonem Kandıra işlemlerinde süre bir ile üç gün arasında değişirken yapılacak işlemlerde kullanılan malzemelerde farklılaşır.

Yağışların etkisiyle derz tıkanma sonucunda yüzeyde biriken suların teraslara zararı büyüktür. Özellikle çatı katlarında aşındırma sonucunda duvar içlerine kadar sızdırma olabilir. Bunun neticesinde küflenme ya da rutubet oluşumu görülür. İnsanların hastalanmasına da sebebiyet verebilecek boyutlara ulaşması da söz konusudur. İsonem Kandıra özelinde bu sorunların giderilmesi için gıda sertifikalı teras izolasyonları hemen uygulanabilir. Çatı eğimlerine göre de yalıtım yapılabilir, suların birikmesi önlenebilir. Beton genleşmesi olmayacağı gibi aynı zamanda su tutucu bantların kullanımı da sızdırmaları tam anlamıyla engelleyici görev görür.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir