İsonem Kartal

Su Yalıtımları Neler Kazandırır?

Su yalıtım sistemleri hakkında bilgi almadan önce yalıtımların neden bu kadar önemli olduğunun bilinmesi gerekir. Çeşitli bileşenlerle oluşturulan malzemelerin kullanımı da yapılacak işlemlerde İsonem Kartal özelinde önem taşır. Bunun sebebi ise mekanlara göre kullanılacak malzemelerin büyük oranda farklılık göstermesidir. Genellikle binaların aşınmalarında en büyük etken su ve nemdir. Beton içlerine kadar kolaylıkla giren suyun devamlı hareket halinde olması, boşluk bulduğu yerden sızması da bunun ana nedenidir. Su içinde yapımı tamamlanan binalar için yer altı suları yalıtım eksikliği durumunda en büyük tehdittir. Özellikle bodrum izolasyonu olmaması, temel perde yalıtımı eksiklikleri de sorunların çok daha büyük olmasını kaçınılmaz hale getirir. Tüm bu problemlerin giderilmesi için doğru uygulamalarla su yalıtımları yapılmalıdır.

isonem-kartal
isonem-kartal

Bodrum izolasyonu çerçevesinde çimento esaslı malzeme seçimi mümkündür. Ayrıca duvar içlerine karşı enjeksiyon uygulamaları da ihtimal dahilindedir. Yer altından gelen suların beton içlerindeki boşluklarla çok farklı yerlere kadar ulaşmasının önüne bu şekilde geçilir. Basınçlı olan büyük makinelerle açılan dübellerde 30 cm aralıklar konulur. Sonrasında cıvata kullanımı gerçekleşir ve beton çatlakları kapatılır. Bununla birlikte küflenme ve siyah lekelerin oluşma durumu da ortadan kalkar. İsonem Kartal süreçlerinde akrilik su yalıtım uygulamaları ise daha ziyade teras bölümlerinde yapılır. Açık mekanlarda fayda oranı daha fazladır. Bunun haricinde gıda sertifikalı malzemelerin kullanılması da teras özelinde olmazsa olmaz durumlarında en başında gelir. Bunun ana kaynağı ise güneş ışınlarının çok sert gelmesi ve diğer malzemelerin içindeki kimyasalların yüzeye yayılma riskidir. Zaman içinde yalıtım yapılan teraslarda solvent gibi tehlikeli maddelerin fayanslara büyük zarar verdiği görülebilir. Ayrıca insanlar içinde sorunların ortaya çıkmasının sebebi olması muhtemeldir.

UV ışınlarına karşı dirençli olmasının yanında kullanım sonrasında suların alt bölümlere nüfuz etmemesi içinde derz yataklarının temizliği yapılır. Bunun dışında şeffaf yapıda olması da kolaylıkla boyanarak güzel bir görünüme sahip olabilmesini beraberinde getirir. Çatı katlarında uygulanan yalıtımlarla iç duvarlarda ortaya çıkan lekeler geçecektir. Küflenme, mantar ya da rutubetlerin tamamen geçmesi içinde doğru bir şekilde su yalıtımları uygulanmalıdır. İsonem Kartal olarak yapılacak işlemle birlikte doğru sistem seçimi ve kaliteli kullanımda ortaya çıkacak hizmeti belirler.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir