İsonem Maltepe

Su Yalıtım Sistem Farkları

Su yalıtım sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak işlemlerin çok daha profesyonel talep edilmesini sağlar. Bundan ötürü İsonem Maltepe olarak yapılacak işlemlerle ilgili ayrıntılı bilgilerin istenmesi de avantaj getirir. Yalnızca küflenme, kötü koku, lekelenme ve sağlık sorunları değil, binanın temelinin zayıflamasına sebep olan su ve nem sızdırmaları çeşitli işlemlerle yok edilebilir. Bu işlemlerin bir tanesi enjeksiyon kullanımıdır. Basınçlı makinelerle yararlanılırken dübellerle 30 cm aralıklı olacak şekilde beton delinir. Sonrasında suların girme ihtimali olduğu beton içindeki çatlaklar doldurulur. Böylelikle sızma işleminin olması büyük oranda sona erer. Ayrıca perde su yalıtımı yapılarak da sızdırma durumları olması ihtimal dışı bırakılabilir.

isonem-maltepe
isonem-maltepe

Bina içindeki yapı donatısının zarar görmesi yalıtım eksikliği kaynaklı başlıca durumdur. Bunun ardından ilerleyen süreçlerde ise suyun beton içinde donması ve kimyasal tepkimeye girerek dayanıksız hale getirmesi yaşanır. Bu durumların devam etmesi ise yapıların aniden çökmesine ya da aşınma sonrasında sallanmasına sebep olur. İsonem Maltepe su yalıtımlarının önemi işte burada ortaya çıkar. Depremlerin çok şiddetli olmamasına karşın hissedilmesinin temel nedeni de yalıtım olmaması olarak açıklanabilir. Bu durumun ortaya kaldırılmaması ise binanın çok kısa sonra boşaltılması kadar gidebilmektedir. Kullanım ömrünün zayıflamasına kadar neden olabilecek bu sorunlar su yalıtım sistemlerinin uygulanması halinde ise olmayacaktır.

Sürme esaslı malzemeler arasında bulunan çimento, akrilik ve bitüm ile birlikte poliüretan malzeme kullanımları da mekanlara göre seçilir. Akrilik çok daha uygun fiyatlı olmasından dolayı seçilebilir olup işlemler daha hızlı yapılır. Bunun dışında güneşe karşı dayanıklı olması ve elastik yapı içermesi de teras ve balkon yalıtımlarında da kullanılmasını ortaya çıkarır. Özellikle fayans yüzeylerde oluşabilecek olumsuz geçirgenlikler telafi edilebilir, yağmur sularının duvarlara ve betonlara zarar vermesi önlenebilir. İsonem Maltepe ve çevre ilçelerdeki yapıların birçoğunda günümüzde yalıtım olmasına karşın zaman içinde yenilenme gerektireceği de bilinmelidir. Çimento esaslı malzeme kullanımlarıyla işlemler kısa zamanda sonlandırılabilir. Ofis ve konutların yanı sıra, otel, hastane gibi farklı kullanım alanlarına sahip mekanların değişik bölümlerinde uygulamaları sağlanabilir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir