İsonem Sancaktepe

Su Yalıtım Sistemlerine Dair

Farklı amaçlar için kullanılan yapıların yüzeylerinin su ve nemden etkilenmemesi için yalıtım süreçleri sağlıklı bir şekilde tamamlanmalıdır. Aksi hallerde çok yetersiz bir yalıtım yapılabileceği gibi yalıtım bulunmayan yapıların zaman içinde telafisi çok zor sorunları bir arada barındıracağı da bilinmelidir. Temel atma sonrasında su içinde betonların yerleştirilmesi ve ardından yapının yükseltilmesinde yer altı suları kullanılır. Temel perde yalıtımı yapılan binaların su geçirgenlikleri ortadan kalkarken İsonem Sancaktepe ve çevresinde de çok daha güzel görünüm olması sağlanır. Yalıtım eksikliği durumlarında ise binaların üst ve yan bölümlerinden akma yapmaya başlayan suların beton içinde gezinmesi ise söz konusudur. Kötü bir görüntü vermesinin haricinde aynı zamanda mekan içinde kötü koku oluşması, duvarların lekelenmesi ve köşe bölümlerinde küflenme dahi görülebilir. Tüm bu durumların ortadan kaldırılması ise su yalıtımı yapılmasıyla gerçekleşir.

isonem-sancaktepe
isonem-sancaktepe

İlerleyen süreçlerde beton içindeki suyun boşlukları doldurması ise yapıların dayanıksız hale gelmesine neden olacaktır. Ayrıca insan sağlığını tehdit eden rahatsızlıkların ortaya çıkması da rutubet kaynaklıdır. Her zaman için kendisine bir yol bulmayı başaran suyun tehditlerinden korunmak için yaptırılacak yalıtımlarda mekâna uygun seçimlerde şarttır. Lateks veya elastik yapılı olan akrilik bazlı ürünlerin kullanımı mümkün olurken işlemlere göre bir ya da üç gün alabilmektedir. Poliüretan malzemelerden yararlanılması da ihtimal dahilindedir. İsonem Sancaktepe yalıtımlarının planlı olması durumunda suyun akışı kesilir. Böylelikle duvarların nemli kalmasının da önüne geçilir. Sızdırmaların devam etmemesi halinde rutubet ve küflenme olmayacağı gibi binaların daha konforlu hale gelmesi de kaçınılmazdır.

Teras gibi açık mekanlarda daha sağlıklı malzemelerin tercih edilmesi tavsiye edilir. Bunun sebebi ise gıda sertifikalı maddelerin olması halinde güneş ışınlarından dolayı yan etkilerin ortaya çıkmayacak olmasıdır. Ayrıca solvent içermeyen su yalıtım malzemelerin kullanımı da çok daha iyi bir performans sağlayacaktır. Çimento esaslı malzemelerle duvar içleri temizlenebilir, enjeksiyon ile betonların boşlukların doldurulması da tam anlamıyla bir kapatma sağlayacaktır. İsonem Sancaktepe su yalıtımlarında maliyeti daha düşük olan akrilik seçeneğinde ise hava kürlenmesi yapılır, işlemler daha kısa sonuçlanır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir