İsonem Şişli

Kolaylıkla su yalıtımı, temel perde yalıtımı ya da teras izolasyonu yaptırabilir, çok daha iyi koşullarda yaşamınızı idame ettirebilirsiniz. Bunun için İsonem Şişli özelinde bodrum izolasyonu dahi çeşitli işlemler titiz çalışmalar sonucunda yaptırılabilir. Yapı inşaatlarda şart olan su yalıtımları birçok farklı alan için uygulanabilir. Yapılarının duvarları ya da çevresinde su yalıtımı yapılabileceği gibi temel yalıtım sistemleri de kazanımları açısından değerlendirilebilir. Öncelikli olarak yapı içlerindeki gözeneklerin su almaması sağlanırken aynı zamanda duvar cepheleriyle çatı katları ve teraslarda su yalıtımların yapılması gereken alanlar arasındadır.

isonem-sisli
isonem-sisli

Su ve temel yalıtımlara sahip olmayan binaların zaman içinde hızlı bir şekilde yıpranacağını söylemek yanlış olmayacaktır. İsonem Şişli ve diğer bölgelerdeki yapıların tamamında çeşitli sorunların görülmesi de ihtimal dahilindedir. Ayrıca su yalıtımlarının yapılması da yeterli değildir. Kaliteli malzeme seçimi ve işlemlerin titizlikle gerçekleştirilmesi de elde edilecek verim üzerinde etkilidir. Bodrum izolasyonu da küflenme ve bakteri oluşumlarını engellerken suların beton içlerine kadar girmesi de büyük oranda ortadan kaldırır. Çatı katlarında çok daha sık görülen siyah leke oluşumları ise duvarların köşe bölümlerinde hissedilir. Su yalıtımı yetersiz olduğu içinde kötü kokularla karşılaşılması söz konusudur. Bununla birlikte kimyasal tepkimeler sonucunda binanın içten aşınmasına sebebiyet verilmesi de kullanım ömrünü yarı yarıya azaltmaktadır.

İsonem Şişli özelinde aniden binaların çökme durumları da yalıtım eksikliği kaynaklıdır. Depremlerin hissedilme etkisinin artmasında da su yalıtımlarının olmaması gösterilirken teras yüzeylerinde de aşınmalar çökme durumlarını kaçınılmaz hale getirir. Çok daha ferah ortamlarda yaşanabilmesi için gerekli olan su ve temel perde yalıtım süreçleri profesyonel ekipler tarafından yapılır, kısa zamanda sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Binaların alt ya da üst bölümlerden su geçirme durumları engeller. Çimento esaslı ürünlerin kullanımı da çok daha kısa zamanda işlemleri sonuçlandırır. İnsan sağlığına zararlı olan solvent kullanımı söz konusu olmamakla birlikte su yalıtımlarla sızdırma ve lekeler giderilir. Bodrum katları için ise poliüretan malzeme kullanımları çok daha sağlam bir yalıtımı beraberinde getirir. Bitüm esaslı malzeme kullanımları da iç ve dış yalıtımlarda değerlendirilebilir.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir