İsonem Sultanbeyli

Su Yalıtımı Yap

Uzun yıllar boş yere sıkıntı çekildiği İsonem Sultanbeyli su yalıtım işlemlerinin yapılmasıyla çoğu zaman ortaya çıkmaktadır. Konforun kaybolmasının haricinde insan yaşamının tehdit edilir boyuta gelmesi de yalıtım yaptırılmasını kaçınılmaz kılar. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı su yalıtımlarının yaptırılması ertelenir ya da istenmez. Ancak su yalıtımlarının doğru bir şekilde yaptırılmasından dolayı ortaya çıkan kazanımlarla görülmektedir ki işlemler son derece zahmetsiz ve kazançlıdır. Özellikle mekanlarda olması muhtemel rutubet, kötü koku ve küflenmenin giderilmesi gerçekleşir. Ayrıca daha ferah bir ortamın sağlanması da su yalıtımlarının yaptırılmasıyla elde edilir.

isonem-sultanbeyli
isonem-sultanbeyli

Öncelikli olarak ne gibi sorunların bulunduğu tespit edilirken mekân özelliklerine göre de su yalıtım ürünleri ve malzemeleri seçilir. Kaliteli malzeme kullanımının yanı sıra, işlemlerin belirli standartlara uygun yapılması da alınacak verimi doğrudan belirler. İsonem Sultanbeyli özelinde gerçekleştirilecek işlemlerde mekân boyutlarına göre süre ortaya çıkar. Bodrum ve zemin katların yalıtım işlemlerinde kullanılan malzemelerle teras süreçleri aynı değildir. UV ışınlarına karşı daha sağlam olan akrilik bazlı ürünlerin kullanımı her zaman için daha iyi olacaktır. Ayrıca açık mekanlarda solvent içermeyen su yalıtım malzemeleri kullanımı da kalite farkını ortaya çıkarır. Çimento esaslı malzemelerin kullanımı da söz konusu olurken izolasyon süreçlerinde nem durumlarının temizlemesi de yapılır. Bunun haricinde poliüretan malzemeler sonrasında 3 günlük bekleme süresi vardır.

Duvarların diplerinde ya da kenar boşluklarında görülen siyah lekelerin kış aylarında çok daha bariz olacağı bilinmelidir. Bunlardan kurtulmak için gerçekleştirilen su yalıtımlarında İsonem Sultanbeyli hizmet kalitesinde işçilik önemi de vardır. Rutubetin geçirilmesi sonrasında beton içindeki suların bir daha sızmaması da enjeksiyon yöntemiyle sağlanabilir. Duvar içinin doldurulmasıyla çatlaklar yok edilir. Dübel ve cıvata kullanımı gerekli olurken suların sızması da ortadan kaldırılan başlıca durumdur. Binaların kullanım kalitesini olumsuz etkileyen kimyasal tepkimeler sonrasında ise birdenbire yıkılmayı da beraberinde getirebilir. Bundan ötürü mutlaka su yalıtım işlemleri küçümsenmeden yaptırılmalıdır. Özellikle mekânda yaşayan küçük çocukların sıklıkla hastalanması, nefes alma sorunları çekmesi ya da rahatsızlık duyması da yalıtım kaynaklı rutubetten olur. Daha ferah bir ortam için su ve nem bazlı problemlerin ufak ya da büyük olmasına bakılmadan halledilmesi de sağlanır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir